środa, 15 stycznia 2014

Szkolenie dla nauczycieli

Pod koniec ubiegłego roku w Marszewie odbyło się szkolenie dla nauczycieli. Oprócz krótkiego spaceru fragmentem szlakiem wiewiórki i prezentacją możliwości  wykorzystania edukacyjnego Ogrodu, odbyły się warsztaty "Doświadczenie lasu" (fot. Witold Ciechanowicz).

Tematy poszczególnych warsztatów były naprawdę inspirujące, np:  "Wbrew grawitacji", Dlaczego nie jemy drewna ? Uczestnicy zajęć bardzo pozytywnie ocenili zajęcia, jedna z opinii: "Na pewno wrócę na zajęcia z dziećmi a poznane ćwiczenia wykorzystam na lekcji"

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali materiały edukacyjne dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku: Plansze edukacyjne "Drzewa Leśne" oraz książkę "Zielnik - drzewa i krzewy liściaste".