środa, 11 marca 2015

Wizyta studentów ASP w Gdańsku

Wyzwanie dla przyszłych architektów: jak zmontować drewniany domek?
Dwa roczniki studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku gościły w Marszewie. Studenci nie przyjechali jednak na zajęcia o lesie. Marszewo okazało się ciekawym obiektem dla studiów z zakresu architektury wnętrz. Nie obyło się bez krótkich zajęć edukacyjnych w kilku podgrupach, ale ich celem było raczej przetestowanie sposobów wykorzystania obiektu i jego potrzeb, choć nie obyło się bez dobrej zabawy. Studenci otrzymali następnie plany ogrodu i samego ośrodka edukacyjnego. Później w ruch poszły dalmierze i aparaty dokumentujące wszystkie zakamarki ośrodka. Przed studentami postawiono bowiem bardzo poważne zadania. Jeden z roczników ma zaproponować poprawki do istniejącego już obiektu, drugi - zaprojektować go od nowa. Podobno powstał już ciekawy projekt leśnego przystanku autobusowego, więc niecierpliwie czekamy na wystawę prezentującą wszystkie wyniki. Zdjęcia: Katarzyna Przybył.