Ogrodowa Niedziela

Ogród dostępny dla indywidualnych zwiedzających we wszystkie niedziele! Nadleśnictwo Gdańsk organizuje w ogrodzie botanicznym dni otwarte dla wszystkich zwiedzających. Są to wszystkie niedziele od kwietnia do końca września. Oprócz spaceru po nowym ogrodzie można będzie wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez leśników, strażników leśnych i przyrodników różnych specjalności. Serdecznie zapraszamy w niedziele od 10:00 do 16:00 od 12 kwietnia do 27 września. Szczegóły w kalendarzu poniżej.
Najbliższa niedziela:
Magdalena Hadwiczak: Ptasie radio i obrączkowanie ptaków.
Wiosna to okres kiedy ptaki najintensywniej śpiewają i zarazem najlepszy moment do ich poznania. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się po co właściwie ptaki śpiewają? Kto śpiewa – samiec, czy samica? Czy śpiew ma na celu tylko przywabienie partnera? Uczestnicy uzyskają informacje na temat ptasich głosów oraz nauczą się, czyj głos tłumaczono powiedzonkiem „ryba ryba rak rak, swędzi swędzi drap drap”.
Podczas zajęć uczestnicy będą mogli wziąć udział w obrączkowaniu ptaków. Obrączkowanie ptaków to najpowszechniejsza metoda poznania ich migracji, długości życia i innych aspektów ich biologii. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli prześledzić cały ten proces oraz nauczą się rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków, takie jak bogatka czy modraszka.

Magdalena Hadwiczak - absolwentka Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, biolog, ornitolog i uczestniczka czterech wypraw polarnych na Spitsbergen oraz Wyspę Niedźwiedzią. Pasją do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji przyrodniczej zaraziła się podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki i pracy w Pomorskim Zespole Parków Krajobrazowych.


Komentarze

 1. Pani Agnieszka Pisze:
  Dziękuję za udostępnienie Ogrodu “zwykłym” niezorganizowanym spacerowiczom, miłośnikom lasu Uśmiech
  Byliśmy całą rodzinką na niedzielnych zajęciach Ptasie radio. Przemiła Pani prowadząca, ciekawy wykład z prezentacją ptasich odgłosów i nagrody-pamiątki :) . Ptaki, świeże powietrze i ognisko. Polecam wypoczynek w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo.
  Będziemy stałymi zwiedzaczami Leśnego Ogrodu choć pewnie nie w każdą niedzielę nam się uda przybyć.
  Dopisałabym komentarz na stronie marszewa ale niestety brak mi umiejętności robienia takich wpisów dlatego odnalazłam Pański e-mail i przesyłam podziękowania w ten sposób
  będę zachwalać wśród znajomych
  pozdrawiam
  agnieszka z rodziną

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty