wtorek, 12 maja 2015

Bałtycki Festiwal Nauki - zapraszamy!

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki odbędą 22 i 24 maja dwie imprezy edukacyjne. Serdecznie zapraszamy.

22 maja 10:00 - 14:00 (piątek): Bioróżnorodność - poznaj by zachować. Bardzo bogaty program imprezy można zobaczyć na stronie głównego organizatora imprezy, tj. Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.  Impreza otwarta dla wszystkich, w tym szkół. Nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

24 maja 10:00 - 16:00 (niedziela): Craftuj z leśnikami w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni. Adresatami imprezy są dzieci spędzające dużo czasu przed ekranem komputera. Chcemy je wywabić do lasu na zajęcia edukacyjne:

Lubisz grać w Minecrafta ? Przyjdź z rodzicami w niedzielę 24 maja do Leśnego Ogrodu Botanicznego i zobacz prawdziwy las. Naucz się rozpalać prawdziwy ogień nawet bez krzesiwa. Spróbuj prawdziwej, pieczonej dzikiej świni a nawet zupy z pokrzyw. Zbuduj (prawie) prawdziwy dom. Naucz się rozpoznawać prawdziwe drzewa i rośliny chronione. Przede wszystkim wygraj jednak nagrody związane z Twoją ulubioną grą! Dojazd: w dni nauki szkolnej dogodna komunikacja z Dworca Gdynia Chylonia, autobus linii 288 do przystanku Ogród Botaniczny Marszewo. Ogród botaniczny posiada też obszerne parkingi w przypadku dojazdu samochodem. W niedzielę 24 maja do dyspozycji jest autobus linii 147 z Gdyni Głównej do przystanku Wiczlino - Niemotowo (i spacer na północ urokliwą leśną drogą ok. 1,8 km). Można też wyruszyć doskonale oznakowanym "Szlakiem Wiewiórki" zaczynającym się przy parkingu leśnym na końcu ul. Jałowcowej na Pustkach Cisowskich).
Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej imprezy!