wtorek, 17 maja 2016

Piknik naukowy "Craftuj z leśnikami w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo"

Piknik organizuje Nadleśnictwo Gdańsk w najbliższą niedzielę 22 maja. Wstęp wolny.
Orientacyjny program pikniku:

10:00 Start „Spaceru z mapą” - gra terenowa połączona z  niekonwencjonalnym zwiedzaniem ogrodu. Dla osób które najlepiej rozwiążą zadania z gry przewidujemy drobne nagrody związanych z grą Minecraft (przewidujemy ok. 10 nagród). Uwaga: udział dzieci  wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Warto mieć ze sobą: długopis, podkładkę do pisania w terenie.

11:00 Niesamowite przypadki Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gdańsk, czyli garść informacji o tym jak właściwie korzystać z lasu - Zbigniew Klawikowski

12:00 Zupa z pokrzyw - degustacja

13:00 Promocja książki „Historia lasów gdańskich. Od dóbr oliwskich i puckich do Nadleśnictwa Gdańsk” - prof. zwyczajny, dr  hab. Tadeusz Linkner oraz autor Krzysztof Jażdżewski.

14:30: Koniec „Spaceru z mapą” - skrzynka na Karty Startu zostaje zamknięta.

15:00 Rozstrzygnięcie konkursu: „Spacer z mapą”. Wyniki zostaną również ogłoszone na naszej stronie internetowej www.marszewo.edu.pl
 (uwaga: organizatorzy zastrzegają sobie prawo rozstrzygnięcia konkursu w późniejszym terminie, wyłącznie na stronie internetowej)

16:00 Zakończenie pikniku.

W trakcie pikniku zapraszamy do udziału w warsztatach i pokazach odbywających się na terenie ogrodu, prelekcje wymienione wyżej odbędą się w drewnianym budynku):

- warsztaty surwiwal / puszczaństwo (bushcraft) - Jarosław Wrosz
- warsztaty ornitologiczne "Ptasie trele” - Magdalena Hadwiczak
- zabawy i warsztaty "wracamy do drewna” - Piotr Hirsz
- leśna florystyka: zajęcia dla amatorów kwiatów i ziół - Karolina Grynder

Uwaga:
Teren "Spaceru z mapą" znajduje się również poza ogrodzoną częścią ogrodu - ta część jest niedostępna dla osób niepełnosprawnych oraz dla dzieci w wózkach.