Powrót

Rezerwacja zajęć

Data publikacji

Rezerwacja zajęć

Uwaga. Zajęcia odwołane!

 

Leśny Ogród Botaniczny “Marszewo” prowadzi bezpłatne i odpłatne zajęcia w duchu Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju (EZR), wypełniające wymogi podstawy programowej. Więcej o tym czym jest EZR można przeczytać m.in. na stronie Ministerstwa Środowiska.

Warsztaty płatne

W związku ze zmianami prawnymi dotyczącymi wystawiania faktur od 2020 r., informujemy, że należy zgłaszać chęć otrzymania faktury bezśrednio po dokonaniu płatności na adres - gdansk@gdansk.lasy.gov.plkatarzyna.semenowicz@gdansk.lasy.gov.pl. W przypadku odwołania płatnych zajęć, ogniska prosimy również przesłać dane do przelewu. Wpłaty przychodzą przez system pośredniczący i nie dysponujemy danymi potrzebnymi do przelewu (nr. konta, nazwa, nazwisko odbiorcy).

 

Jak skorzystać z naszej oferty zajęć edukacyjnych?

Zbierz grupę minimum dwunastu osób, wybierz poniżej scenariusz który Cię interesuje i zarezerwuj dogodny termin. Jeśli jesteś nauczycielem możesz zerknąć na Przewodnik dla nauczycieli - jak rezerwować zajęcia.

Może Ci pomóc kalendarz który znajdziesz na dole strony (działa z kilkugodzinnym opóźnieniem!). Są na nim zaznaczone zarezerwowane już zajęcia. Poza poniedziałkiem i czwartkiem, mamy do dyspozycji dwóch edukatorów (poza wyjątkowymi sytuacjami, np. zwolnieniem lekarskim, wyjazdem służbowym), którzy prowadzą zajęcia z dwoma grupami jednocześnie (patrz poniżej, punkt "większa grupa". 

Jeśli chcesz przyjść w mniejszej grupie niż 12 osób - działaj i zwiedzaj ogród samodzielnie. Polecamy nasz scenariusz dla rodziców z dziećmi. Składa się z karty zadań dla dziecka "Zapiski odkrywcy" i scenariusza spaceru - dla rodziców. Zestaw otrzymasz od naszych edukatorów na miejscu. Bardzo polecamy też zdobywanie Odznaki Leśnego Odkrywcy!

  • Pogoda. Bądź przygotowany na każdą pogodę. Ale w przypadku naprawdę trudnych warunków możemy zmienić zajęcia tak, by odbywały się pod dachem, w naszych ogrzewanych salach.
  • Większa grupa. Jeśli masz grupę większą niż ok. 24 osoby - bardzo prosimy, zorganizuj tak wyjazd  by zarezerwować zajęcia dla dwóch (lub jeśli trzeba, więcej!) osobnych grup. Weź pod uwagę, że prowadzimy zajęcia w lesie, w trudnym, pagórkowatym terenie. Mniejsza grupa to większe bezpieczeństwo i jakość zajęć.

Jeśli chcesz zarezerwować zajęcia dla dwóch klas a do dyspozycji jest tylko jeden edukator (poniedziałek i czwartek) zarezerwuj równolegle samodzielne zajęcia. Będziesz mieć pewność, że będziesz miał do dyspozycji jedną salę edukacyjną w razie złej pogody.

Możesz też zarezerwować dwa zajęcia, jedne po drugich, z tym samym edukatorem.  Jeśli jednak mimo tego przyjedziesz do nas z grupą 30 osobową - również poprowadzimy nasze zajęcia najlepiej jak tylko umiemy.

  • Przedszkolaki.  Wiek - od 5 lat. Optymalna wielkość grupy to 16 osób. Twoja grupa liczy więcej dzieci? Przeczytaj nasze uwagi z punktu wyżej.
  • Spacer Szlakiem Alicji i Korzeni - we własnym zakresie. Polecamy dedykowane scenariusze zajęć!
  • Niejasności, pytania. Preferujemy  kontakt mailowy/
  • UWAGA: Udostępniamy wyłącznie patyki do kiełbasek.

Przed zajęciami z grupą zorganizowaną prosimy opiekuna o podpisanie regulaminu, zaś po zajęciach - ankiety. Z dokumetem można się zapoznać wcześniej - jest załącznikiem na dole artykułu (nie trzeba go drukować!)

Maksymalne wyprzedzenie rezerwacji: 60 dni. 

Uwaga! Wpisy w kalendarzu to już zarezerwowane zajęcia, lub inne powody, dla których dany termin jest nidostępny. Warto sprawdzić godziny danej rezerwacji, niektóre jak np. narady nadleśnictwa i szkolenia, które czasem odbywają się w LOB Marszewo są całodzienne.