Wydawca treści Wydawca treści

Jak rezerwować zajęcia: przewodnik dla nauczycieli

Uwaga! wszystkie zajecia edukacyjne odwołane!

Rezerwacja wyłącznie przez formularz na tej stronie. Po wysłaniu rezerwacji w ciagu kilku dni wyślemy potwierdzenie. Największe możliwe wyprzedzenie rezerwacji: 60 dni.

Przed zajęciami od opiekuna grupu żądamy Oświadczenia opiekuna o zdrowiu (załącznik do pobrania poniżej)

W związku z pandemią ograniczyliśmy ilość grup dziennie, zajęcia w sali prowadzimy tylko w przypadku skrajnie trudnej pogody.

Sprawdź wytyczne w związku z pandemią COVID dla odwiedzających (poniżej).

Uwaga, wprowadziliśmy odpłatność za ogniska: 50 zł za grupę!

W przypadku odwołania płatnych zajęć lub ogniska, prosimy o podanie numeru konta na który mamy zwrócić pieniądze oraz dane odbiorcy. Państwa płatności odbywają się za pośrednictwem i nie dysponujemy danymi do wykonania zwrotu. Dane prosimy przesłać na mail: katarzyna.semenowicz@gdansk.lasy.gov.pl, lub gdansk@gdansk.lasy.gov.pl

1. Zapraszamy nie tylko jak jest ciepło i nie pada. Twoja klasa będzie się świetnie bawić w LOB Marszewo również wczesną wiosną, późna jesienią czy zimą. Proponujemy wtedy krótkie, 40 minutowe wypady w teren i zajęcia w ogrzewanym budynku, ewentualnie uzupełnione ogniskiem.

2. Jeśli rezerwujesz zajęcia w kwietniu, maju, wczesną jesienią - weź pod uwagę, że w ogrodzie będą prawdopodobnie wtedy również inne dzieci. Między kolejnymi zajęciami są tylko krótkie przerwy. Staraj się więc być z grupą dokładnie na zarezerwowaną godzinę i bądź wyrozumiały, jeśli edukator odrobinę spóźni się na Twoje zajęcia.

3. Jeśli tylko możesz korzystaj z komunikacji miejskiej. Łatwo wyruszysz wtedy z jedną klasą, najłatwiej wtedy zarezerwować zajęcia.

4.  Jeśli musisz dotrzeć do nas autokarem, prawdopodobnie będziesz chciał zabrać od razu dwie klasy na raz. Rezerwacja będzie nieco trudniejsza: dla każdej grupy musisz mieć osobną. Równoległe rezerwacje są możliwe tylko wtedy, gdy dostępnych jest dwóch edukatorów. Możesz też zarezerwować zajęcia po kolei dla każdej z klas z jednym edukatorem. Pamiętaj tylko, że to Ty odpowiadasz za bezpieczeństwo każdej z grup.

5. Jeśli to tylko możliwe zaplanuj dłuższy pobyt w naszym ogrodzie. Mamy tu tyle atrakcji, że zdecydowanie warto być tu dłużej niż jedną godzinę lekcyjną!

6. Jaki wybrać scenariusz zajęć?

przedszkolaki, dzieci z 1-2 kl SP. Polecamy "Dotknij lasu" i "Cztery pory roku w ogrodzie" Różnicujemy stopień skomplikowania zajęć ze względu na wiek dzieci. Warto zaplanować sobie dodatkowy czas wolny np. na ognisko czy samodzielny spacer "Szlakiem Alicji w Zaczarowanym Lesie" - na pewno nie zabłądzisz!

dzieci ok. 3-5 kl SP. Zdecydowanie "Spacer z mapą". Dzieci nauczą w bezpieczny sposób orientacji w terenie, samodzielnie poruszając się z kompasem, mapą i rozwiązując zadania. Dzieciaki to uwielbiają! Warto te zajęcia uzupełnić  scenariuszem "Drewno dla lasu, dla ludzi"  lub "Rośliny pod lupą" który w razie bardzo niekorzystnych warunków można zamienić na zajęcia w całości lub w części odbywające się w sali, takie jak: prezentacja multimedialna, czy "Rysujemy, malujemy, drzewa poznajemy"

młodzież i dorośli. Polecamy zajęcia "Lasy łąki, zarośla" lub "Drewno dla lasu, dla ludzi, spacer po lesie" - wspólny spacer z leśnikiem - edukatorem. Jako uzupełnienie, lub pełnoprawne zajęcia bardzo polecamy zajęcia "Zrównoważony rozwój z czym się to je": scenariusz aktywnych zajęć o wpływie konsumentów na świat, opracowany przez zaprzyjaźnionych edukatorów z Norwegii.