Niedziele

Ogrodowe Niedziele w LOB "Marszewo"

Ogrodowe Niedziele to wydarzenia dedykowane indywidualnym odwiedzającym.
Co tydzień, od 8 kwietnia do końca września, w godzinach 10:00-16:00 można zwiedzać Ogród oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo, rymarstwo i in.). Zajęcia zwykle odbywają się w dwóch turach, o godz. 11:00 i 13:00. W niektórych warsztatach liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona; w takich wypadkach przewidujemy zapisy.

Zastrzegamy prawo zmian w tematyce zajęć.
Każdorazowo rozpalane jest także ognisko (prowiant we własnym zakresie!).
Wstęp (wraz z ogniskiem) bezpłatny!

Program tegorocznych Ogrodowych Niedziel:

• 08.04 „Fotografia i obserwacja ptaków w Polsce” – Zbigniew Klawikowski (Nadleśnictwo Gdańsk)
  • 15.04 „Spacer w poszukiwaniu wiosny” – dr Joanna Bloch-Orłowska (Nadleśnictwo Gdańsk)
  • 22.04 „Sowy i ich podloty - zróbmy coś dla ich ochrony” – Ewelina Kurach (Stowarzyszenie Ochrony Sów)
  • 29.04 „Budowa domków dla owadów” – dr Joanna Bloch-Orłowska, Waldemar Hinc (Nadleśnictwo Gdańsk)
  • 6.05 „Kleszcze pod lupą” – dr Anna Wierzbicka (Uniwersytet Przyrodniczy, Poznań)
  • 13.05 „Opowiedział Dzięcioł Sowie”, przedstawienie teatralne – Teatr Czwartego Dnia
  • 20.05 UWAGA ZMIANA TEMATU! - „Spacer po ogrodzie z mapą i busolą” – Witold Ciechanowicz (Nadleśnictwo Gdańsk)
  • 27.05 UWAGA, NIEDZIELA ODWOŁANA Z POWODU ZAMKNIĘCIA DROGI (wyścig kolarski)!!!
  • 03.06 Piknik „Craftuj z leśnikami” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju
    • w godz. 10:00-16:00: m.in. – „Snycerstwo - formy użytkowe - kształty i motywy zaczerpniete z natury” (Janina Gajska-Bruzdowicz), „Bushcraft / puszczaństo (Jarosław Wrosz), warsztaty kaletnicze (Adam Gełdon), pokaz kulinarny dziczyzna (Anna Wierzbicka), „Sekretne życie pszczół, miodobranie” (Waldemar Hinc), „warsztaty z drewnem" (Piotr Hirsz), "Ogrody deszczowe" (UM Gdynia, Dorota Marszałek-Jalowska); spacer z botanikiem (Joanna Bloch-Orłowska) i gra terenowa "Poznaj cele zrównoważonego rozwoju"
    • w godz. wieczornych - „Kto nocą lata i owady wymiata, czyli słów kilka o nietoperzach, zwłaszcza krajowych” – Konrad Bidziński (Uniwersytet Gdański)
  • 10.06 "Inteligentna przyroda, czyli przyrodnicze inspiracje wokół nas" - Ewelina Kurach, rezerwacja