Edukacja

Zajęcia z leśnikiem - edukatorem.
Europejskie lasy, użytkowane w różny sposób od stuleci a mimo tego cieszące się ogromnym bogactwem przyrodniczym są doskonałym modelem idei zrównoważonego rozwoju. Leśny Ogród Botaniczny “Marszewo” prowadzi bezpłatne zajęcia w duchu Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju (EZR), wypełniające wymogi podstawy programowej. Więcej o tym czym jest EZR można przeczytać m.in. na stronie Ministerstwa Środowiska.

Podstawowe zajęcia skierowane są dla grup dzieci w wieku ok. 7-14 lat. Maksymalna liczebność grupy: ok. 25 osób. Zajęcia trwają do 1,5 h + ognisko.

Uwaga: w przypadku przyjazdu dwóch grup jednocześnie, edukator prowadzi zajęcia z jedną grupą w terenie, druga grupa znajduje się pod opieką nauczyciela. Po ok. 45 min, następuje zmiana. Zajęcia trwają w takim przypadku ok. 2 h + ew. ognisko.

W przypadku grup z osobami powyżej 9 lat, część zajęć polega na samodzielnym wykonywaniu zadań w terenie (ogrodzonym) w oparciu o mapę. W trakcie zajęć przewidziany jest spacer po lesie (strój możliwie terenowy mile widziany) oraz bezpłatne ognisko (zapewniamy kije do kiełbasek). W przypadku załamania pogody przewidujemy atrakcyjne zajęcia w ogrzewanym budynku.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami scenariuszy zajęć (mają charakter orientacyjny).

Dostępne terminy oraz formularz rejestracyjny znajduje się w zakładce Rezerwacja zajęć.

Zajęcia prowadzą:
Witold Ciechanowicz - leśnik, edukator, członek Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych
Michalina Łuczak - leśnik, podleśniczy w leśnictwie Rogulewo
dr. Joanna Bloch-Orłowska - botanik


Zdjęcia: Paweł Młodkowski.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz