Rezerwacja

Ognisko nie jest obowiązkowe. Zakres tematyki zajęć może być zmieniony przed zajęciami w uzgodnieniu z nauczycielem. Rezerwacje tylko dwa miesiące do przodu. W jednych zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Jeśli przyjeżdża więcej (np. dwie klasy) należy zarezerwować dwa zajęcia. W 2018 r. będzie możliwość, by były one prowadzone równolegle.

"Drewno: dla lasu dla ludzi, spacer po lesie": Zajęcia dotyczące roli drewna w życiu człowieka oraz lasu, połączone ze spacerem po lesie i przypomnieniem rozpoznawania 3-4 gatunków drzew. W przypadku BARDZO niesprzyjających warunków atmosferycznych część terenowa zajęć może być mocno zredukowana i zastąpiona multimedialną prezentacją dotyczącą wybranych gatunków ssaków i ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem ich głosów. Zajęcia dedykowane przede wszystkim dla dzieci w wieku ok. 9-12 lat.

"Zrównoważony rozwój, z czym się to je" Zajęcia oparte o scenariusze zajęć wypracowane w wyniku współpracy z norweskimi edukatorami leśnymi. Dotyczą m.in. problematyki odnawialności zasobów, racjonalnych wyborów konsumenckich. Zajęcia dedykowane dla dzieci starszych niż ok. 9 lat, młodzieży i osób dorosłych. 

"Dotknij lasu" Spacer po kolekcjach botanicznych, lub wybranych fragmentach lasu. Dzieci skupiają się na dotykaniu drzew iglastych (igły kłujące, delikatne w dotyku, pachnące itp.). W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, możliwy pokaz fragmentu prezentacji, skupiającej się na głosach ssaków i ptaków, swobodna zabawa drewnianymi klockami, lub inne zajęcia plastyczne. Zajęcia dedykowane dla młodszych dzieci.

Rezerwacja:

2 komentarze:

  1. Zwracamy się z prośbą o bezpłatną możliwość zwiedzenia państwa Leśnego Ogrodu Botanicznego dla 15 dzieci wraz z opiekunami. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proszę skorzystać z formularza powyżej, zajęcia są bezpłatne :)

      Usuń