Aktualności Aktualności

Rezerwacja zajęć edukacyjnych

Od 10 maja zapraszamy ponownie grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne!!

Ogród i las to świetne miejsce, by odreagować po miesiącach nauki zdalnej, mieć bliższy kontakt z przyrodą i spędzić czas w grupie.

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, nasze ograniczone możliwości zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych i starania, by unikać kontaktów grup z różnych placówek, wprowadzamy nową formułę korzystania z ogrodu przez grupy zorganizowane.

Zajęcia można rezerwować w 1 z 2 bloków czasowych:

  • porannym - 8:00-11:00
  • popołudniowym - 12:00-15:00

Rezerwacja obejmuje: zajęcia z edukatorem lub samodzielne zajęcia „Ogrodowe sam na sam”. Rezerwacje są przez nas weryfikowane i w ciągu kilku dni potwierdzane mailowo. Jeśli chcą państwo skorzystać z ogniska, po naszej akceptacji zajęć należy je opłacić (50 zł / grupa w danym bloku czasowym, dane do przelewu:

---------------

Nadleśnictwo Gdańsk z/s w Gdyni, ul. Morska 200, NIP: 586-001-62-85

Rachunek bankowy: 02 2030 0045 1110 0000 0013 7130

Tytuł przelewu: opłata za ognisko,data, nazwa szkoły, dodatkowo mailem (gdansk@gdansk.lasy.gov.plkatarzyna.semenowicz@gdansk.lasy.gov.pl):  NIP w przypadku faktur dla firmy, data rezerwacji zajęć. W przypadku odwołania płatnego  ogniska prosimy również przesłać dane do przelewu. 

---------------

Możecie Państwo wykorzystać pełne 3 godziny na pobyt w ogrodzie lub przyjechać do nas na krócej (Ważne! Ze względów organizacyjnych prosimy o podanie w opisie, o której planujecie Państwo przyjechać i rozpocząć zajęcia, prosimy również o zamieszczenie informacji o chęci skorzystania z ogniska). Już w ogrodzie proszę posiadać przy sobie potwierdzenie przelewu za ognisko, do wglądu pracownikom LOB Marszewo.

Do wyboru są 2 rodzaje zajęć, odbywające się na zewnątrz:

  • zajęcia z edukatorem  - do wyboru tematy dostosowane do wieku uczestników: "Dotknij lasu", "Spacer z mapą" i "Drewno: dla lasu, dla ludzi - spacer po lesie"
  • zajęcia bez edukatora - "Ogrodowe sam na sam" - samodzielne zajęcia prowadzone przez nauczyciela/opiekuna grupy, z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych dostepnych w ogrodzie

Szczegóły dotyczące zajęć w zakładce "Oferta edukacyjna Leśnego Ogrodu Botanicznego"

Rezerwacje za pośrednictwem strony marszewo.nakiedy.pl

Rezerwacji można dokonać minimalnie na 3 dni i max. 60 dni przed zajęciami

 

Zajęcia są bezpłatne; odpłatne jest wyłącznie ognisko (rezerwowane odzielnie!). Do dyspozycji wyłącznie kijki do kiełbasek

Przed rozpoczęciem zajęć wymagane jest złożenie oświadczenia o stanie zdrowia uczestników (formularz poniżej).

Budynek edukacyjny jest wyłączony z użytkowania (wyjątek stanowi gwałtowne załamanie pogody). Dostępne są natomiast zadaszone miejsca wypoczynku - wiata ogniskowa, wiata na placu edukacyjnym. Do dyspozycji są także toalety.

W ramach 1 rezerwacji przyjechać mogą max. 2 grupy (ważne dla grup przyjeżdżających autokarem), jednak z założeniem, że obie mają do dyspozycji na wszystko max. 3 godziny. Ewentualnie, można dokonać 2 rezerwacji obu bloków danego dnia.

W zarezerwowanym czasie w ogrodzie nie ma zajęć z grupami z innych placówek, ale mogą pojawić się indywidualni odwiedzający.

W razie pytań, wątpliwości, zmiany rezerwacji - prosimy o kontakt mailowy: marszewo@gdansk.lasy.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!!!

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Leśny Odkrywca

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przewodnik w aplikacji

Mapa