Aktualności Aktualności

Szlak Korzeni

Szlak Korzeni jest  dłuższy (1,5 km) niż Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie, na jego przejście warto przeznaczyć ok. 45 min. Znajduje się poza terenem ogrodzonym, więc jest dostępny bez ograniczeń.

Szlak prowadzi w górę zbocza łagodnymi serpentynami, bez większych problemów da się go pokonać z wózkiem dziecięcym (patrz mapa na samym dole strony).

Przed wejściem na szlak prosimy o zapoznanie sie z regulaminem

Wiemy też o co najmniej kilku osobach które przeszły cały ten szlak na wózkach inwalidzkich. Potrzebna była pomoc osób trzecich (nie na wszystkich odcinkach ścieżki udało się utrzymać w normie maksymalnego nachylenia) ale radości również było mnóstwo.

Szlak Korzeni poświęcony jest nie tylko korzeniom jako takim, ale również korzeniom użytkowania przyrody na Pomorzu. 

W godzinach otwarcia ogrodu można korzystać z interaktywnej ekspozycji w chatkach drwala, grzybów i zielarki stojących przy szlaku. W połowie szlaku, na szczycie wiata z ławami.

Początek szlaku to furtka za placem zabaw na terenie otwartym, można dojść do szlaku z parkingu przed główną bramą ogrodu. Możesz też zobaczyć bardziej schematyczną interaktywną mapę m.in z lokalizacją tablic edukacyjnych i ich treścią. (polecamy!)

 


 

Ognisko w LOB

 

Rezerwacja zajęć

Przewodnik w aplikacji

Mapa