Powrót

Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie

Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie

Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie biegnie poza terenem ogrodzonym LOB Marszewo, dlatego czynny jest również poza godzinami otwarcia samego ogrodu.

Szlak polecamy zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Należy wziąć pod uwagę, że częściowo biegnie po stromym stoku, prosimy o zapoznanie się z naszymi zaleceniami w sprawie bezpieczeństwa i regulaminem. Jeśli wchodziłeś schodami, zejście na samym końcu, po minięciu serpentyn również jest dość strome, należy zachować szczególną ostrożność!

Czas przejścia szlaku to ok 30 - 45 minut, szlak liczy zaledwie 624 m.  Jeśli poruszasz się z wózkiem, raczej nie polecamy tego szlaku, trzeba będzie go wnieść po długich i stromych schodach - patrz cieniowana mapa na samym dole strony.

Oprócz obiektów ze świata makroskali polecamy labirynt zmysłów. Jest na tyle bezpieczny, że błądzić mogą w nim samodzielnie już 4-5 letnie dzieci. Przypilnuj by nie wspinały się tylko na konstrukcję labiryntu. Kolekcja roślin związana z labiryntem jest stosunkowo młoda, ale naszym zdaniem jest to jedna z większych atrakcji ogrodu. Bardzo polecamy!

W orientacji w terenie pomoże Ci aplikacja "Nadleśnictwo Gdańsk", z jej pomocą również odnajdziesz parking obok początku Szlaku i dotrzesz do niego z pomocą nawigacji. Polecamy również naszą schematyczną interaktywną mapę, z lokalizacją tablic edukacyjnych i ich treścią.

Polecamy również oczywiście autobusy ZKM (przystanek ogród botaniczny) i pieszy spacer np. z Pustek Cisowskich Szlakiem Wiewiórki. 


Wydawca treści Wydawca treści