Asset Publisher Asset Publisher

Back

Dotknij lasu

Dotknij lasu

Zajęcia dla młodszych dzieci

Wiek dzieci: mininimum 5 lat

Czas trwania: optymalnie 60 minut. 

Wielkość grupy: optymalnie 12-16 dzieci. 

W przypadku gdy grupa liczy więcej dzieci, dzielimy grupę na pod-grupy i mają one kolejno zajęcia z edukatorem. Grupa ma do dyspozycji jednego edukatora i czas który zarezerwowała. Proszę to wziąć pod uwagę podczas rezerwacji. 

Zajęcia prowadzimy również podczas lekkiego deszczu, w przypadku bardziej trudnych warunków, prowadzimy zajęcia wewnątrz budynku. Dzieci powinny mieć strój dopasowany do zajęć w lesie. Rano w lesie jest chłodniej niż w mieście. Może być rosa. Nawet latem warto być ubranym w długie spodnie, długi rękaw i czapkę, nie polecamy raczej lekkich sandałów.

 

Zajęcia mają dwa warianty:

  1. W terenie ogrodzonym (młodsze dzieci, trudniejsze warunki pogodowe, mniej czasu do dyspozycji). Zajęcia głównie sensoryczne, dzieci dotykają, wąchają gałązki różnych drzew iglastych. Zajęcia wzbogacone o aspekt pory roku: wiosną ogladamy kwiaty, późnym latem, jesienią, owoce. Z nauczycielami, opiekunami edukator pokrótce omawia mity związane z zawodem leśnika.
  2. W lesie. Spacerujemy fragmentem np. Szlaku Wiewiórki. Uczymy się rozpoznawać 2-3 gatunki drzew, pozwalamy na nieco ukierunkowaną eksplorację wybranego fragmentu lasu (budujemy z liści, gałązek itp. "wioski krasnoludków". W przypadku zainteresowania opiekunów, edukator omawia genezę zawodu leśnika.